ÜYE GİRİŞİ

Beni hatırla

ÜYE OL

Şifreniz e-postanıza gönderilecektir.

GENCEARTI'ya hoşgeldiniz...

Bu platform; işsiz gençlere yönelik olarak oluşturulmuştur. Amacı istihdamda fırsat eşitliği yaratmaktır.

İLETİŞİM FORMU

  • open panel
  • Show Icons

“Genceartı Projesi’yle Kahramanmaraş’tayız” – 26.03.2011

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elbistan Gençlik Kolları Başkanı Emin Sarı, işsiz gençlere yönelik oluşturulan GenceArtı “İstihdamda Fırsat Eşitliği Yaratma” Projesinin etkinliklerinin 26 Mart 2011 Cumartesi günü saat 10:00′da Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleşeceğini söyledi.
Başkan Sarı, yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “CHP Parti Meclisi Üyesi Aylin Nazlıaka’nın liderliğinde, işsiz gençlere yönelik oluşturulan GenceArtı “İstihdamda Fırsat Eşitliği Yaratma” Projesi etkinlikleri Düzce, Milas, Mardin, Bursa, Balıkesir, Karadeniz Ereğli ve Sakarya’nın ardından 26 Mart 2011 Cumartesi günü Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.
İşsiz gençlere yönelik hazırlanan projede gençleri çalışma hayatına hazırlayacak eğitimler verilecektir. Ayrıca gençleri iş dünyası ile buluşturarak işverenler ile iş arayanlar arasında bir köprü kurulması hedeflenmektedir. Alanında başarılı olmuş ünlüler ile “kariyer sohbetleri” de organize edilecektir. “İşsizseniz işimiz sizsiniz” sloganıyla yola çıkan GenceArtı Türkiye’nin her yerinde eğitimler ve toplantılar düzenleyecektir.
Her beş gençten birinin işsiz olduğu ülkemizde, “GenceArtı” projesi kanalıyla gençlerin bireysel donanımlarını artırmak hedeflenmektedir. Bu amaçla; “İş Arama Teknikleri”, “Hedefli Yaşam”, “İletişim Teknikleri”, “İkna Yöntemleri”, “Kariyer Planlama”, “Olumlu Düşünce ve Motivasyon” başlıkları altında eğitimler verilecektir. Gençlere meslekler ve sektörler tanıtılacak ve kendilerine model alabilecekleri kişilerle tanışmaları sağlanacaktır. Ayrıca gençlerle alanlarında başarılı isimlerin kariyerlerinde ilerlerken yaşadıkları zorluklar ve verdikleri mücadeleler paylaşılacaktır. Tüm katılımcılara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun imzaladığı katılım belgesi verilecektir. Ayrıca katılımcılar arasından yapılacak olan çekiliş ile bazı gençlerimize burs ve staj imkanı sağlanacaktır.
GenceArtı “İstihdamda Fırsat Eşitliği” Projesi’nin amacı gençlerin işsizlikle mücadelelerinde yanlarında yer almak, özgüvenlerini tazelemek, kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, yeni bir çevre edinmelerini sağlamak ve onları çalışma hayatına hazırlamaktır.
GenceArtı Projesi, 17 Şubat 2011 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve PM Üyesi Aylin Nazlıaka tarafından kamuoyuna tanıtıldı. Projenin ilk etkinliği ise 18 Şubat 2011 tarihinde Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla Düzce’de gerçekleştirildi. GenceArtı Projesi, CHP Milas Gençlik Kolları’nın 6 Mart 2011 tarihinde düzenlenen geniş katılımlı toplantısında da tanıtılmıştır. Proje, 8 Mart 2011 Salı günü Mardin’de, 12 Mart 2011 Cumartesi günü Bursa’da, 18 Mart 2011 Cuma günü Balıkesir’de, 20 Mart 2011 Pazar günü Karadeniz Ereğli’de ve 24 Mart 2011 Perşembe günü Sakarya’da kişisel gelişim semineri etkinliğiyle gençlerle buluşmuştur. GenceArtı Projesi’ne ilişkin ayrıntılı bilgiler www.gencearti.com adresinden, Facebook ve Twitter sayfalarından da öğrenilebilir. Ayrıca sorularınız için merak@gencearti.com’a mail atabilirsiniz”

BİZİM ELBİSTAN

© 2011 GENCEARTI
Genceartı | İstihdamda Eşitlik Yaratma Projesi