ÜYE GİRİŞİ

Beni hatırla

ÜYE OL

Şifreniz e-postanıza gönderilecektir.

GENCEARTI'ya hoşgeldiniz...

Bu platform; işsiz gençlere yönelik olarak oluşturulmuştur. Amacı istihdamda fırsat eşitliği yaratmaktır.

İLETİŞİM FORMU

  • open panel
  • Show Icons

ÖNSÖZ

Sevgili Gençler,

Tüm dünyanın önemli bir sorun olarak tanımladığı genç işsizliği, ülkemiz genel işsizlik oranının iki katıdır. Hayatının en verimli dönemini atıl geçirmek zorunda kalan genç arkadaşlarımız, Türkiye’deki istihdam olanaklarından zorlukla faydalanabilmektedir. Torpil sisteminin çok yaygın olması nedeniyle, maalesef “önemli” tanıdıkları olan kişiler daha kolay iş bulabilmekte, iş bulamayanlar ise bir süre sonra umudunu yitirip iş aramaktan vazgeçmektedir.

GenceArtı projesi, Türkiye’deki genç işsizlere yönelik “İstihdamda Fırsat Eşitliği Yaratma” misyonu ile oluşturulmuş olan ve Cumhuriyet Halk Partisi tarafından gerçekleştirilen bir sosyal sorumluluk projesidir. Lise ve üniversite mezunu genç işsizler ile üniversite öğrencilerine yönelik hazırlanan projenin ana amacı; gençlere işsizlikle mücadelelerinde destek olmaktır.

Hamili Kart Yakinimdir” uygulamasına bir tepki olarak doğmuş olan proje kapsamında yapılacak etkinlikler ile gençlerin eğitilmesi, iş dünyası ile buluşturulması ve alanında başarılı olan kişilerin kariyer hikayeleri ile tanıştırılması hedeflenmektedir.

Aydınlık Türkiye’nin geleceği olan gençlerin eğitimleri, meslek edinmeleri, çalışma dünyasında yer almaları Cumhuriyet Halk Partisi’nin başlıca konularından biridir. Gençlerimizin yaşamın her alanına katılmaları ve kendilerini ifade etmeleri, politika üretim süreçlerine dahil olarak karar alma mekanizmalarında söz sahibi olmalarını mutlu bir gelecek için önemsiyoruz.

Biz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak gençlerimize iyi eğitimli, özgüvenli, hoşgörülü, kültürlü, sorumluluk sahibi, laik ve demokratik Cumhuriyet’in birikimlerini içtenlikle benimseyen, özgür bireyler olarak yetişeceği bir Türkiye vaat ediyoruz.

Sevgilerimizle,

GenceArtı Projesi


© 2011 GENCEARTI
Genceartı | İstihdamda Eşitlik Yaratma Projesi