ÜYE GİRİŞİ

Beni hatırla

ÜYE OL

Şifreniz e-postanıza gönderilecektir.

GENCEARTI'ya hoşgeldiniz...

Bu platform; işsiz gençlere yönelik olarak oluşturulmuştur. Amacı istihdamda fırsat eşitliği yaratmaktır.

İLETİŞİM FORMU

  • open panel

MARDİN’DE “GENCE ARTI” PROJESİ – 01.03.2011

 

Cumhuriyet halk partisi (CHP) Parti Meclis Üyesi Aylin Nazlıaka “Gence artı istihdamda fırsat eşitliği yaratma” projesini Mardin’de basın mensuplarına tanıttı.

CHP PM üyesi Nazlıaka CHP il başkanlığı binasında yaptığı basın toplantısında, proje kapsamında şubat ve mayıs ayları arasında toplam 30 ilde etkinlik düzenleneceğini, ilk etkinliğin Düzce’de yapıldığını ikincisinin ise 8 Mart’ta CHP Genel Başkanı Kemal Kılaçdaroğlu’nun katılımı ile Mardin’de yapılacağını söyledi.
Nazlıaka, proje kapsamında gençleri çalışma hayatına hazırlamak ve bireysel donanımlarını artırmak amacıyla 8 Mart’ta Mardin öğretmen evinde Kişisel Gelişim Semineri ve bir takım etkinliklerin düzenleneceğini, Mardinli bütün gençleri beklediklerini kaydetti.
Tüik verilerine göre Türkiye’de her 5 gençten birinin işsiz olduğunu bu yüzden projenin gençleri çok ilgilendirdiğini anlatan Nazlıaka, şöyle dedi ” proje 18-26 yaş arasındaki lise ve üniversite mezunu ile üniversite mezunu gençlere yönelik hazırlanmıştır. Projemizin amacı her beş gençten birinin işsiz olduğu ülkemizde gençlere işsizlikle mücadelelerinde destek vermektir. Ne yazık kı gençlerimiz henüz öğrenciyken iş bulma kaygısı başlıyor. İşte bu yüzden Gence Artı Projesi kanalıyla gençlerin bireysel donanımlarını artırmayı hedefliyoruz. Bu amaçla, iş arama teknikleri, hedefli yaşam, iletişim teknikleri, ikna yöntemleri, kariyer planlama gibi başlıklar altında eğitimler verilecek. Gençlere sektörler ve meslekler tanıtılacak. Ayrıca gençlerin kendilerine model alabilecekleri kişilerle tanışmaları da sağlanacak. Tüm katılımcılara eğitimler sonunda Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun imzaladığı katılım belgesi verilecek. Çekilişle bazı gençlere burs ve staj imkanı da sağlanacak. Mardin’de en az 10 kişiye bu imkan sağlanacak tabi daha fazlada olabilir” dedi.

“İşsizseniz, işimiz sizsiniz”, “Gençsin, Değerlisin, Yarının Sahibisin” parolasıyla hayata geçirdikleri proje ile her zaman işsiz gençlerin yanında olacaklarını belirten Nazlıaka konuşmasını şöyle tamamladı. ”Gençlerin kendilerine olan özgüvenlerini tazelemek, kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, yeni bir çevre edinmelerini sağlamak ve vereceğimiz rehberlik hizmeti ile onları çalışma hayatına hazırlamak temel hedefimiz olacak

Aylin Nazlıaka, proje kapsamında oluşturulan ”www.gencearti.com” adlı internet sitesinin ilk gününde bin 500 kişi tarafından ziyaret edildiğini bunun da kendilerini çok mutlu ettiğini belirttiğini proje kapsamında hedeflerinin 300 bin g enç olduğunu sözlerine ekledi.

HaberMardin

© 2011 GENCEARTI
Genceartı | İstihdamda Eşitlik Yaratma Projesi