ÜYE GİRİŞİ

Beni hatırla

ÜYE OL

Şifreniz e-postanıza gönderilecektir.

GENCEARTI'ya hoşgeldiniz...

Bu platform; işsiz gençlere yönelik olarak oluşturulmuştur. Amacı istihdamda fırsat eşitliği yaratmaktır.

İLETİŞİM FORMU

  • open panel

KILIÇDAROĞLU İNTERNETTEN GENÇLERİ YANITLAYACAK – 23.03.2011

 

6 Nisan Çarşamba günü saat 21.00′de gençler soracak, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu canlı canlı yanıtlayacak.
CHP PM üyesi Aylin Nazlıaka, “İlk kez genç arkadaşlar internet üzerinden görüntülü olarak bağlanarak bir siyasi partinin liderine soru yöneltebilecekler” dedi.

GENÇLERİN TÜM SORULARINI YANITLAYACAK

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugüne kadar yapılmamışı yapacak ve internet üzerinden gençlerin tüm sorularını canlı canlı yanıtlacak. 6 Nisan Çarşamba günü saat 21.00′de.

DÜNYADA İLK
Nazlıaka, “Sadece Türkiye’de de değil dünyada da hiç yapılmamış bir şey olacak. Genel başkan bu konuda da son derece esnek birisi olduğu için herhangi bir soru sınırlaması gibi bir yaklaşım içinde değil. Önceden arkadaşlarımız katılacaklarına dair sadece kayıt yaptırırlarsa bu bizim için yeterli” dedi.
Kayıtlar CHP’nin gençler için hazırladığı siteden, www.gencearti.com.tr’den yapılacak. Ve kayıt için o sayfayı açan gençler, kendilerine yönelik daha pek çok yeni projeyle karşılaşacak.
Alanında kendini kanıtlamış isimlerin kariyer hikayelerinin yer aldığı videolardan, özgeçmiş örneklerine, online kişisel gelişim derslerinden, her türlü sıkıntılarını paylaşıp çözüm arayabilecekleri psikolojik danışmanlık hizmetlerine kadar…
Aylin Nazlıaka, “İnternet sitesinde bağlantı numaraları var. Buradan bağlantı kurup psikolojik destek alabiliyorlar” diye konuştu.
İŞSİZLİĞE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN ÖDÜLLÜ YARAIŞMA
Ve gençliğin en önemli sorunu işsizlik… İşsizliğe daha fazla dikkat çekmek isteyen ana muhalefet partisi, gençler arasında nisan ayında ödüllü yarışmalar da düzenleyecek.
Nazlıaka, “Biri kısa metrajlı film yarışması diğeri de bir öykü yarışması toplam 15 bin liralık ödülü olan 2 ayrı yarışmayada gençlerimiz gene web sayfasından takip edip başvuruda bulunabilirler” şeklinde konuştu.
Tüm bu hizmet ve yeniliklerin çatısı, “Gence Artı Projesi”. CHP’nin gençleri iş dünyasıyla buluşturduğu ve onlara kariyer kapılarını aralama fırsatı sunduğu proje. Sadece 1 ay içinde 60 gence burs, 50 gence de staj imkanı yaratan projeyle hedef, 81 ilde 2 milyon gence ulaşmak…

Bursa’da Bugün

© 2011 GENCEARTI
Genceartı | İstihdamda Eşitlik Yaratma Projesi