ÜYE GİRİŞİ

Beni hatırla

ÜYE OL

Şifreniz e-postanıza gönderilecektir.

GENCEARTI'ya hoşgeldiniz...

Bu platform; işsiz gençlere yönelik olarak oluşturulmuştur. Amacı istihdamda fırsat eşitliği yaratmaktır.

İLETİŞİM FORMU

  • open panel

a

a

 
 

Tüketici Akademisi, 1988 yılında Fahri Ustaoğlu’nun başkanlığında kuruldu ve aynı tarihte Tüketici Dergisi’ni yayınlamaya başladı. Rahmetli Adnan Kahveci’nin enformasyon desteği ile yayınlanmaya başlayan Tuketci Dergisi, kurulduğu yıldan itibaren her sene, Tüketici Zirvesi organizasyonlarıyla tüketici sorunlarını gündeme taşıdı. Tüketici yasasının cıkması için kamuoyu oluşturdu. Sendikalar, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket ederek, sorunsuz üretimin sadece tüketiciye değil, şirketlere ve ülke ekonomisine de büyük değer katacağını savundu. Tüketici bilinçlenirken üreticinin de tüketici odaklı olmasının önemini vurguladı. Rekabetle kalitenin artacağını, tüketiciyi en önemli koruma yollarından birinin de rekabet olduğunu dile getirdi.

Tüketici Akademisi 1990 yılında genel merkezini İstanbul’a taşıyarak faaliyetlerin sürdürdü. TRT başta olmak üzere Star, Tgrt, Show Tv, Kanal 7 gibi yayın kuruluşlarında tüketicinin bilinçlenmesi için programlar hazırladı. Günlük gazetelerin tüketici köşelerinin hazırlamasının önemine işaret etti. Tüketici dernek ve vakıflarının kurulmasına katkı sağladı. Türkiye’nin ilk Tüketici Yayını olan Tüketici Dergisi, kesintisiz aylık yayınını halen sürdürmektedir.

2000 yılının başından itibaren “Markaların Tüketici Üzerindeki Etkileri” konulu araştırmalarıyla markalara duyulan güvenin önemini işaret etti. En çok güvenilen markaları teşvik etmek için 15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günleri’nde yılın en çok güvenilen markalarını ödüllendirdi.

Tüketici Akademisi Tüketici Dergisi’nin yanı sıra tüketici konulu konferans, panel ve diğer eğitim çalışmalarıyla çeşitli üniversiteler ve sivil toplum örgütleri ile tüketiciyi bilinçlendirme ve kaliteninin yükseltilmesi çalışmalarını sürdürmektedir.

2009′dan itibaren Uluslararası Kalite Zirvesi organizasyonlarıyla Avrupa ülkeleri dahil olmak üzere tüm dünyadan tüketiciye ürün ve hizmet sunan markaların yöneticilerini bir platform etrafında birleştirerek sorunsuz üretim ve insan kalitesi konulu çalışmalarını uluslararası boyuta taşımıştır.

29-30 Mayıs 2010′da Brüksel’de gerçekleşen AB Kalite Zirvesi’nde Tüketici Akademisi, tüm dünyadaki faaliyetlerini World Consumer Academy olarak yürütümeye karar vermiştir.

23 yıldır tüketici mutluluğu, misyonu ve her alanda tüketici odaklı hayat anlayışı oluşturma vizyonu ile yaptığımız çalışmalar devam etmektedir.

[like]

© 2011 GENCEARTI
Genceartı | İstihdamda Eşitlik Yaratma Projesi