ÜYE GİRİŞİ

Beni hatırla

ÜYE OL

Şifreniz e-postanıza gönderilecektir.

GENCEARTI'ya hoşgeldiniz...

Bu platform; işsiz gençlere yönelik olarak oluşturulmuştur. Amacı istihdamda fırsat eşitliği yaratmaktır.

İLETİŞİM FORMU

  • open panel
  • Show Icons

Gençler geleceğe hazırlanacak – 28.03.2011

 

Cumhuriyet Halk Partimizi (CHP) Genel Merkez Parti Meclisi Üyesi Aylin Nazlıaka’nın liderliğinde, işsiz gençlere yönelik oluşturulan GenceArtı “İstihdamda Fırsat Eşitliği Yaratma” Projesi semineri Kahramanmaraş’ta yapıldı.

Kahramanmaraşlı gençleri iş hayatına hazırlamak amacıyla geliştirilen GenceArtı “İstihdamda Fırsat Eşitliği Yaratma” Projesi Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen seminerle gençlere tanıtıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan CHP Kahramanmaraş Gençlik Kolları Başkanı Emine Ağaoğlu, “İşsizseniz işimiz sizsiniz” sloganıyla yola çıkan GenceArtı projesinin Türkiye’nin her yerinde eğitimler ve toplantılar tanıtılacağını belirtti.  “GenceArtı” projesi kanalıyla gençlerin bireysel donanımlarını artırmayı hedeflediklerini dile getiren Ağaoğlu,“GenceArtı projesi ile “İş Arama Teknikleri”, “Hedefli Yaşam”, “İletişim Teknikleri”, “İkna Yöntemleri”, “Kariyer Planlama”, “Olumlu Düşünce ve Motivasyon” başlıkları altında eğitimler verilecek.  Gençlere meslekler ve sektörler tanıtılacak ve kendilerine model alabilecekleri kişilerle tanışmaları sağlanacaktır. Ayrıca gençlerle alanlarında başarılı isimlerin kariyerlerinde ilerlerken yaşadıkları zorluklar ve verdikleri mücadeleler paylaşılacaktır. Bunun yanında gençleri iş dünyası ile buluşturarak işverenler ile iş arayanlar arasında bir köprü kurulmasını hedeflediklerini dile getiren Ağaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü,“Alanında başarılı olmuş ünlüler ile “kariyer sohbetleri” organize edeceğiz.”şeklinde konuştu.

GenceArtı “İstihdamda Fırsat Eşitliği Yaratma” projesinin hazırlanmasında büyük katkısı olan CHP Genel Merkez Parti Meclisi Üyesi Aylin Nazlıaka ise yaptığı konuşmada gençlerin hayatlarına doğru adımlarla yön vermesi gerektiğini söyledi. CHP’nin gençlere yönelik geliştirdiği projeler ile işsiz gençlere yeni bir umut olacaklarını belirten Nazlıaka,“Her beş gençten birinin işsiz olduğu ülkemizde, “GenceArtı” projesi ile “İş Arama Teknikleri”, “Hedefli Yaşam”, “İletişim Teknikleri”, “İkna Yöntemleri”, “Kariyer Planlama”, “Olumlu Düşünce ve Motivasyon” başlıkları altında ki eğitimlerle gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlayacağız.”dedi.

Konuşmaların ardından Nazlıaka, seminere katılan gençlerin kariyer yapmada ve iş bulmada izlemesi gereken yöntemler hakkında bilgi verdi.

Manşet

© 2011 GENCEARTI
Genceartı | İstihdamda Eşitlik Yaratma Projesi