ÜYE GİRİŞİ

Beni hatırla

ÜYE OL

Şifreniz e-postanıza gönderilecektir.

GENCEARTI'ya hoşgeldiniz...

Bu platform; işsiz gençlere yönelik olarak oluşturulmuştur. Amacı istihdamda fırsat eşitliği yaratmaktır.

İLETİŞİM FORMU

  • open panel

GENCERTI PROJESİ’NDEN ANKARA GÖNÜLLÜ TAKIMI’NA EĞİTİM SEMİNERİ

 

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka liderliğinde yürütülen GenceArtı “İstihdamda Fırsat Eşitliği Yaratma” Projesi kapsamında Ankara Gönüllü Takımı (AGT) gönüllülerine “Temel İletişim Teknikleri” eğitimi verdi.
ODTÜ Mezunlar Vakfı Vişnelik Tesisleri’nde düzenlenen etkinlikte konuşma yapan Proje Koordinatörü İlksen Dinçtürk, Şubat 2011 tarihinden bugüne 15 ilde eğitimler ve meslek-sektör toplantıları düzenlediklerini belirterek, proje hakkında şu bilgileri verdi: “Bu etkinliklerde 8000 işsiz gence kişisel gelişim eğitimi verilmiştir. GenceArtı Projesi’nin web sayfası (www.gencearti.com) üzerinden düzenlenen canlı eğitimlerle ise 970 gence çeşitli konularda eğitim verilmiştir. Ayrıca iş arayan gençlerimize iş danışmanlığı ve psikolojik destek hizmeti de verilmektedir. Bugüne kadar toplam 158 genç iş danışmanlığı hizmetinden, 73 genç ise psikolojik danışmanlık hizmetinden faydalanmıştır. Yine proje kapsamında 122 gence burs verilmesi sağlanmış, 62 gence staj imkanı yaratılmıştır. 31 gencimiz ise GenceArtı etkinlikleri sonrasında iş bulduğunu bildirmiştir.”
Psikolojik Danışman Sema Yüce tarafından ilköğretim çağındaki çocuklarla çalışacak olan AGT gönüllülerine verilen eğitime üniversite öğrencileri katıldı. Eğitim sonunda gönüllülere katılım belgesi verildi.

© 2011 GENCEARTI
Genceartı | İstihdamda Eşitlik Yaratma Projesi