ÜYE GİRİŞİ

Beni hatırla

ÜYE OL

Şifreniz e-postanıza gönderilecektir.

GENCEARTI'ya hoşgeldiniz...

Bu platform; işsiz gençlere yönelik olarak oluşturulmuştur. Amacı istihdamda fırsat eşitliği yaratmaktır.

İLETİŞİM FORMU

  • open panel
  • anasayfa
  • Genel
  • GENCEARTI PROJESİ KISA FİLM YARIŞMASI’NDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
  • Show Icons

GENCEARTI PROJESİ KISA FİLM YARIŞMASI’NDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

 

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka liderliğinde yürütülen GenceArtı Projesi tarafından düzenlenen “Genç İşsizliği” temalı Kısa Film Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Yarışmaya başvuran 52 film arasından finale kalan 16 film arasından ilk üç film Prof. Dr. Ahmet Gürata, Yetkin Dikinciler, Polat Bilgin ve İlksen Dinçtürk’ten oluşan jüri tarafından belirlendi. Yarışma sonucunda Mehmet Kurt’un yönetmenliğini yaptığı “Biz Sizi Ararız” filmi birinci; Ali Yılmaz’ın yönetmenliğini yaptığı “Müdür” filmi ikinci ve Erman Zambak ve Muhammed Başaslan’ın yönettiği “Sessizliğin Arkasında” filmi üçüncü oldu.

Törende konuşma yapan Proje Lideri Aylin Nazlıaka, ödül alan genç yönetmenleri kutlayarak, “Gençlerimizin iç dünyasını yansıtan bu filmlerde de gördük ki gençlerin ortak duygusu umutsuzluk, hayal kırıklığı, ezilmişlik ve yılgınlık… Gençlerimiz kuvvetli bir torpili olmadığı takdirde iş bulamayacağını düşünüyor, kendisini yalnız ve çaresiz hissediyor” diye konuştu.

Nazlıaka, 17 Şubat 2011 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte projenin başladığını hatırlatarak, GenceArtı Projesi ile ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Bu süreç içinde etkinlik için gidilen illerde 8000’e yakın gence kişisel gelişim eğitimi verilmiştir. Ayrıca toplam 970 gence internet üzerinden canlı eğitim verilmiştir. Buna ek olarak Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu internet üzerinden canlı yayınla gençlerimizle buluşturduk ve Genel Başkanımıza direkt ve sansürsüz olarak sorularını yöneltme imkanı sağladık. Gençlerimize gönüllü psikologlarımız kanalıyla psikolojik danışmanlık hizmeti vermeye başladık. Ayrıca şu ana kadar 158 gencimize iş danışmanlığı hizmeti verdik. Gençlerimize “iş arama rehberi” ve özgeçmiş örnekleri hazırladık ve bunları da web sayfamıza koyduk. Alanında başarılı olmuş kişilerle kariyer sohbetleri gerçekleştirdik, onların başarıya giden yoldaki mücadelelerini dinledik ve bu filmleri de web sayfamıza koyduk.

Toplam 122 gence burs verilmesini sağladık. 62 gence staj imkanı sağladık. 31 gencimizin iş bulmasında aracı olduk.”

Aylin Nazlıaka, AKP iktidarı döneminde işsizlik sorunun derinleşip yandaşlık sisteminin yaygınlaştığına vurgu yaparak, “İşte biz bu sistemle mücadele etmek amacıyla GenceArtı Projesi’nin etkinliklerine devam edeceğiz; gitmediğimiz illere gidecek ve Türkiye’nin farklı coğrafyalarındaki gençlere ulaşacağız. Gençlerimizin umutlarını ve özgüvenlerini tazelemek, iş arama mücadelelerinde yanlarında olmak, kişisel gelişimlerine katkıda bulunarak onlara destek olmak için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Tören daha sonra ödüllerin ve plaketlerin verilmesiyle sona erdi.

Haberin diğer görselleri:

© 2011 GENCEARTI
Genceartı | İstihdamda Eşitlik Yaratma Projesi