ÜYE GİRİŞİ

Beni hatırla

ÜYE OL

Şifreniz e-postanıza gönderilecektir.

GENCEARTI'ya hoşgeldiniz...

Bu platform; işsiz gençlere yönelik olarak oluşturulmuştur. Amacı istihdamda fırsat eşitliği yaratmaktır.

İLETİŞİM FORMU

  • open panel

GENCEARTI PROJESİ ESKİŞEHİR’DE GENÇLERLE BULUŞTU

 

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın liderliğinde yürütülen GenceArtı “İstihdamda Fırsat Eşitliği Yaratma” Projesi, Eskişehir’de üniversite öğrencileriyle buluştu.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde Psikolojik Danışman Sema Yüce tarafından verilen “İletişim Becerileri” eğitimine yaklaşık 200 üniversite öğrencisi katıldı. Eğitim öncesinde Eskişehir Gönüllü Takımı etkinliklerini tanıttılar.

GenceArtı Proje Koordinatörü İlksen Dinçtürk, gençlerin bugünün sahipleri yarının mimarlar olduğu vurgusunu yaparak, “Düşünmekten, düşündüğünüzü ifade etmekten ve hayal kurmaktan vazgeçmeyin” diye konuştu. Dinçtürk, GenceArtı Projesi hakkında şu bilgileri verdi: “Bugün 17’nci ilimizdeyiz. Projemiz, 17 Şubat 2011 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP PM Üyesi Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka tarafından CHP Genel Merkezi’ne düzenlenen basın toplantısı ile kamuoyuna açıklandı. İlk etkinlik 18 Şubat 2011 tarihinde Düzce’de gerçekleştirildi. GenceArtı Projesi bugüne kadar 16 ilde kişisel gelişim seminerleri ve meslek/sektör toplantıları düzenlemiştir. Bu etkinliklerde 8427 gence kişisel gelişim eğitimi verilmiştir. Seminer sonunda katılımcılara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu imzalı katılım belgeleri verilmektedir. GenceArtı Projesi’nin web sayfası (www.gencearti.com) üzerinden düzenlenen canlı eğitimlerle 970 gence çeşitli konularda eğitim verilmiştir. Ayrıca, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu internet üzerinden canlı yayınla gençlerle buluşturularak, gençlere sorularını doğrudan ve sansürsüz olarak yöneltme imkanı sağlanmıştır. GenceArtı “İstihdamda Fırsat Eşitliği Yaratma” Projesi kapsamında seçim döneminde miting alanlarında “Demokrasi Çadırları” etkinliği düzenlenmiştir. Miting alanlarına kurulan çadırlara gelen genç-yaşlı, kadın-erkek tüm vatandaşlara mikrofon verilerek sorunlarını dile getirmelerine ve hayallerindeki Türkiye’yi anlatmalarına olanak verilmiştir. Bugüne kadar toplam 158 genç iş danışmanlığı hizmetinden, 73 genç ise psikolojik danışmanlık hizmetinden faydalanmıştır. Yine proje kapsamında 122 gence burs verilmesi sağlanmış, 62 gence staj imkanı yaratılmıştır. 31 gencimiz ise GenceArtı etkinlikleri sonrasında iş bulduğunu bildirmiştir. Proje kapsamında “Genç İşsizliği” temalı Kısa Film Yarışması düzenlenmiştir. Yarışmaya 52 film katılmış, 16 film finale kalmıştır. Jüri değerlendirmesi sonucunda ilk üçe giren filmlere para ödülü ve plaket verilmiştir. Yarışmaya katılan filmlerde gençlerin ortak duygusunun umutsuzluk, hayal kırıklığı, ezilmişlik ve yılgınlık olduğu bir kez daha gözlenmiştir.

 

© 2011 GENCEARTI
Genceartı | İstihdamda Eşitlik Yaratma Projesi