ÜYE GİRİŞİ

Beni hatırla

ÜYE OL

Şifreniz e-postanıza gönderilecektir.

GENCEARTI'ya hoşgeldiniz...

Bu platform; işsiz gençlere yönelik olarak oluşturulmuştur. Amacı istihdamda fırsat eşitliği yaratmaktır.

İLETİŞİM FORMU

  • open panel
  • Show Icons

GenceArtı Kahramanmaraş’ta uygulanacak! – 24.03.2011

 

Cumhuriyet Halk Partimizi (CHP) Parti Meclisi Üyesi Aylin Nazlıaka’nın liderliğinde, işsiz gençlere yönelik oluşturulan GenceArtı “İstihdamda Fırsat Eşitliği Yaratma” Projesi semineri Kahramanmaraş’ta yapılacak.

CHP Parti Meclisi Üyesi Aylin Nazlıaka’nın liderliğinde, işsiz gençlere yönelik oluşturulan GenceArtı “İstihdamda Fırsat Eşitliği Yaratma” Projesi Düzce, Milas, Mardin, Bursa, Balıkesir, Karadeniz Ereğli ve Sakarya’nın ardından 26 Mart 2011 Cumartesi günü Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Konu hakkında parti binasında basın mensuplarına bilgiler veren CHP Gençlik Kolları Başkanı Emine Ağaoğlu,  işsiz gençlere yönelik hazırlanan projede gençleri çalışma hayatına hazırlayacak eğitimler verileceğini belirtti.  Ayrıca gençleri iş dünyası ile buluşturarak işverenler ile iş arayanlar arasında bir köprü kurulmasını hedeflediklerini dile getiren Ağaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü,“Alanında başarılı olmuş ünlüler ile “kariyer sohbetleri” organize edilecektir. “İşsizseniz işimiz sizsiniz” sloganıyla yola çıkan GenceArtı Türkiye’nin her yerinde eğitimler ve toplantılar düzenleyecektir. Her beş gençten birinin işsiz olduğu ülkemizde, “GenceArtı” projesi kanalıyla gençlerin bireysel donanımlarını artırmak hedeflenmektedir. Bu amaçla; “İş Arama Teknikleri”, “Hedefli Yaşam”, “İletişim Teknikleri”, “İkna Yöntemleri”, “Kariyer Planlama”, “Olumlu Düşünce ve Motivasyon” başlıkları altında eğitimler verilecektir. Gençlere meslekler ve sektörler tanıtılacak ve kendilerine model alabilecekleri kişilerle tanışmaları sağlanacaktır. Ayrıca gençlerle alanlarında başarılı isimlerin kariyerlerinde ilerlerken yaşadıkları zorluklar ve verdikleri mücadeleler paylaşılacaktır. Tüm katılımcılara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun imzaladığı katılım belgesi verilecektir. Ayrıca katılımcılar arasından yapılacak olan çekiliş ile bazı gençlerimize burs ve staj imkânı sağlanacaktır.”

GENÇLERİ ÇALIŞMA HAYATINA EN İYİ ŞEKİLDE HAZIRLAYACAĞIZ!

GenceArtı “İstihdamda Fırsat Eşitliği” Projesi’nin amacının gençlerin işsizlikle mücadelelerinde yanlarında yer almak, özgüvenlerini tazelemek, kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, yeni bir çevre edinmelerini sağlamak ve onları çalışma hayatına hazırlamak olduğunu vurgulayan Ağaoğlu,“GenceArtı Projesi, 17 Şubat 2011 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve PM Üyesi Aylin Nazlıaka tarafından kamuoyuna tanıtıldı. Projenin ilk etkinliği ise 18 Şubat 2011 tarihinde Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla Düzce’de gerçekleştirildi. GenceArtı Projesi, CHP Milas Gençlik Kolları’nın 6 Mart 2011 tarihinde düzenlenen geniş katılımlı toplantısında da tanıtılmıştır. Proje, 8 Mart 2011 Salı günü Mardin’de, 12 Mart 2011 Cumartesi günü Bursa’da, 18 Mart 2011 Cuma günü Balıkesir’de, 20 Mart 2011 Pazar günü Karadeniz Ereğli’de ve 24 Mart 2011 Perşembe günü Sakarya’da kişisel gelişim semineri etkinliğiyle gençlerle buluşmuştur. GenceArtı Projesi’ne ilişkin ayrıntılı bilgiler wwwgencearti.com adresinden, Facebook ve Twitter sayfalarından da öğrenilebilir. Ayrıca gençlerimiz soruları için merak@gencearti.com’ a mail atabilirler.”şeklinde konuştu.

Maras.net

© 2011 GENCEARTI
Genceartı | İstihdamda Eşitlik Yaratma Projesi