ÜYE GİRİŞİ

Beni hatırla

ÜYE OL

Şifreniz e-postanıza gönderilecektir.

GENCEARTI'ya hoşgeldiniz...

Bu platform; işsiz gençlere yönelik olarak oluşturulmuştur. Amacı istihdamda fırsat eşitliği yaratmaktır.

İLETİŞİM FORMU

  • open panel

CHP’nin “Gence Artı” Projesi Mardin’de Tanıtıldı – 01.03.2011

 

CHP Parti Meclisi (Pm) Üyesi Aylin Nazlıaka, Mardin’de “Gence Artı” Projesini Tanıttı.

Nazlıaka, CHP Mardin İl Başkanlığı’nda düzenlediği “Gence Artı” projesinin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, projenin tanıtımı ile ilgili şubat ve mayıs ayları arasında toplam 30 ilde etkinlik düzenleneceğini anımsattı.

Proje kapsamında gençleri çalışma hayatına hazırlamak ve bireysel donanımlarını artırmak amacıyla 8 Martta Mardin Öğretmenevi’nde “Kişisel Gelişim Semineri” ve birtakım etkinlik düzenleneceğini ifade eden Nazlıaka, şu bilgileri verdi:

“TÜİK verilerine göre, Türkiye’de her 5 gençten biri işsiz. Bu yüzden proje gençleri çok ilgilendiriyor. Gence Artı Projesi kanalıyla gençlerin bireysel donanımlarını artırmayı hedefliyoruz. Bu amaçla, iş arama teknikleri, hedefli yaşam, iletişim teknikleri, ikna yöntemleri, kariyer planlama gibi başlıklar altında eğitimler verilecek. Gençlere sektörler ve meslekler tanıtılacak. Ayrıca gençlerin kendilerine model alabilecekleri kişilerle tanışmaları da sağlanacak. Tüm katılımcılara eğitimler sonunda Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun imzaladığı katılım belgesi verilecek. Çekilişle bazı gençlere burs ve staj imkanı da sağlanacak.”

“İşsizseniz, işimiz sizsiniz” parolasıyla hayata geçirdikleri projeyle her zaman işsiz gençlerin yanında olacaklarını anlatan Nazlıaka, “Gençlerin kendilerine olan özgüvenlerini tazelemek, kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, yeni bir çevre edinmelerini sağlamak ve vereceğimiz rehberlik hizmeti ile onları çalışma hayatına hazırlamak temel hedefimiz olacak. Proje kapsamında oluşturulan internet sitesi günde ortalama bin kişi tarafından ziyaret ediliyor, bu da bizi çok mutlu ediyor. Proje ile 300 bin gence ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Anadolu Ajansı

© 2011 GENCEARTI
Genceartı | İstihdamda Eşitlik Yaratma Projesi