ÜYE GİRİŞİ

Beni hatırla

ÜYE OL

Şifreniz e-postanıza gönderilecektir.

GENCEARTI'ya hoşgeldiniz...

Bu platform; işsiz gençlere yönelik olarak oluşturulmuştur. Amacı istihdamda fırsat eşitliği yaratmaktır.

İLETİŞİM FORMU

  • open panel

CHP’den işsiz gençlere destek – 01.04.2011

 

CHP, bir yandan iktidar hazırlıklarını sürdürürken bir yandan da farklı projeleri hayata geçiriyor. Bu projelerden biri de; ‘GenceArtı- İstihdamda Fırsat Eşitliği Yaratma Projesi’

Seçim hazırlıklarını sürdüren ana muhalefet partisi CHP, bir yandan iktidar hazırlıklarını sürdürürken bir yandan da farklı projeleri hayata geçiriyor. Bu projelerden biri de; “GenceArtı ‘İstihdamda Fırsat Eşitliği Yaratma’ Projesi.”

Lise ve üniversite mezunu işsiz gençlerle üniversite öğrencilerine yönelik bu proje, CHP Parti Meclisi Üyesi Aylin Nazlı Aka tarafından yürütülüyor. Proje, gençlere işsizlikle mücadelelerinde destek vermeyi hedefliyor

“İşsizseniz işimiz sizsiniz” sloganıyla yola çıkan GenceArtı “İstihdamda Fırsat Eşitliği Yaratma” Projesi, Türkiye’nin her yerini dolaşarak gençlerin işsizlikle mücadelelerinde yanlarında yer almayı, özgüvenlerini tazelemeyi, kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı, yeni bir çevre edinmelerini sağlamayı ve onları çalışma hayatına hazırlamayı amaçlıyor.

GenceArtı Projesi kapsamında, şu ana kadar 4 bine yakın gence eğitim, 200 gence internet bağlantılı canlı eğitim, 100’e yakın öğrenciye burs, 42 öğrenciye de staj olanağı sağlanmış.

Proje sorumlusu Nazlı Aka’nın verdiği bilgiye göre proje kapsamında gençleri çalışma hayatına hazırlamak ve bireysel donanımlarını artırmak amacıyla kişisel gelişim seminerleri düzenleniyor.

Bu amaçla; “Hedefli Yaşam”, “Meslek Seçimi ve Kariyer Yönetimi”, “Özgeçmiş Hazırlama”, “Mülakat Teknikleri”, “İletişim Teknikleri”, “Olumlu Düşünce ve Motivasyon” konularında eğitimler veriliyor.. Eğitime katılan gençlere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu imzalı katılım belgeleri dağıtılıyor. Hepsine de olmasa da kura ile belirlenen gençlere burs ve staj olanakları sağlanıyor.

www.gencearti.com web sitesi aracılığıyla da izlenebilen proje kapsamında gençlere yönelik “İş Arama Rehberi” hazırlanmış.

GENÇLERLE BULUŞMA ETKİNLİKLERİ
Proje kapsamında bugüne dek sırasıyla Düzce, Muğla-Milas, Bursa, Mardin, Balıkesir, Karadeniz Ereğli, Sakarya ve Kahramanmaraş’ta etkinlikler düzenlenerek gençlerle buluşulmuş. Aynı kapsamda , 2 Nisan’da Konya’da ve 9 Nisan’da da İstanbul’da gençlerle buluşulacak.

Ayrıca yine proje kapsamında öykü ve kısa film alanında “Genç İşsizliği” konulu iki ayrı yarışma düzenlenmiş. 18-29 yaş arası gençlerin katılabileceği yarışmaların toplam ödülü 15 Bin TL olarak belirlenmiş.

KILIÇDAROĞLU İNTERNETTE GENÇLERLE BULUŞACAK

Bu arada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da proje kapsamında gerçekleştirilen web üzerinden canlı yayınla 6 Nisan 2011 Çarşamba günü saat 21.00 ile 21.30 arasında gençlerle buluşacağı öğrenildi.

Böylece Türkiye’de ilk defa bir siyasi parti lideri internet üzerinden görüntülü ve aynı anda çok sayıda kişi ile canlı olarak görüşecek. Türkiye’nin her yerinden gençler, sorularını Kemal Kılıçdaroğlu’na canlı olarak iletebilecekler ve eşzamanlı olarak cevap alabilecekler.

Alınan bilgiye göre katılım sınırlı sayıda olacağından bu buluşmaya katılmak için www.gencearti.com sayfasını ziyaret edip “GenceArtı Canlı Buluşma” bağlantısından kayıt yaptırmak gerekiyor.
KAZETE

© 2011 GENCEARTI
Genceartı | İstihdamda Eşitlik Yaratma Projesi