ÜYE GİRİŞİ

Beni hatırla

ÜYE OL

Şifreniz e-postanıza gönderilecektir.

GENCEARTI'ya hoşgeldiniz...

Bu platform; işsiz gençlere yönelik olarak oluşturulmuştur. Amacı istihdamda fırsat eşitliği yaratmaktır.

İLETİŞİM FORMU

  • open panel

CHP GENCEARTI PROJESİ’YLE EREĞLİ’DE – 16.03.2011

 

CHP Parti Meclisi Üyesi Aylin Nazlıaka’nın liderliğinde, işsiz gençlere yönelik oluşturulan GenceArtı “İstihdamda Fırsat Eşitliği Yaratma” Projesi etkinlikleri Düzce, Milas, Mardin, Bursa ve Balıkesir’in ardından 20 Mart 2011 Pazar günü Karadeniz Ereğli’de AKM Sinema Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Etkinlik kapsamında işsiz gençlere yönelik hazırlanan projede, gençleri çalışma hayatına hazırlayacak eğitimler verilecek. Ayrıca gençleri iş dünyası ile buluşturarak işverenler ile iş arayanlar arasında bir köprü kurulması hedefleniyor. Alanında başarılı olmuş ünlüler ile “kariyer sohbetleri” de organize edilecek. “İşsizseniz işimiz sizsiniz” sloganıyla yola çıkan GenceArtı Türkiye’nin her yerinde eğitimler ve toplantılar düzenleyecek.
Her beş gençten birinin işsiz olduğu ülkemizde, “GenceArtı” projesi kanalıyla gençlerin bireysel donanımlarını artırmak hedefleniyor. Bu amaçla; “İş Arama Teknikleri”, “Hedefli Yaşam”, “İletişim Teknikleri”, “İkna Yöntemleri”, “Kariyer Planlama”, “Olumlu Düşünce ve Motivasyon” başlıkları altında eğitimler verilecek. Gençlere meslekler ve sektörler tanıtılacak ve kendilerine model alabilecekleri kişilerle tanışmaları sağlanacak. Ayrıca gençlerle alanlarında başarılı isimlerin kariyerlerinde ilerlerken yaşadıkları zorluklar ve verdikleri mücadeleler paylaşılacak. Tüm katılımcılara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun imzaladığı katılım belgesi verilecek. Ayrıca katılımcılar arasından yapılacak olan çekiliş ile bazı gençlerimize burs ve staj imkanı da sağlanacakt.
GenceArtı “İstihdamda Fırsat Eşitliği” Projesi’nin amacı gençlerin işsizlikle mücadelelerinde yanlarında yer almak, özgüvenlerini tazelemek, kişisel gelişimlerine
katkıda bulunmak, yeni bir çevre edinmelerini sağlamak ve onları çalışma hayatına hazırlamak.
GenceArtı Projesi, 17 Şubat 2011 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve PM Üyesi Aylin Nazlıaka tarafından kamuoyuna tanıtılmıştı. Projenin ilk etkinliği ise 18 Şubat 2011 tarihinde Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla Düzce’de gerçekleştirildi. GenceArtı Projesi, CHP Milas Gençlik Kolları’nın 6 Mart 2011 tarihinde düzenlenen geniş katılımlı toplantısında da tanıtıldı. Proje, 8 Mart 2011 Salı günü Mardin’de, 12 Mart 2011 Cumartesi günü Bursa’da ve 18 Mart 2011 Cuma günü Balıkesir’de kişisel gelişim semineri etkinliğiyle gençlerle buluştu.
GenceArtı Projesi’ne ilişkin ayrıntılı bilgiler www.gencearti.com adresinden, Facebook ve Twitter sayfalarından da öğrenilebilir.

Ekip Ereğli

© 2011 GENCEARTI
Genceartı | İstihdamda Eşitlik Yaratma Projesi