ÜYE GİRİŞİ

Beni hatırla

ÜYE OL

Şifreniz e-postanıza gönderilecektir.

GENCEARTI'ya hoşgeldiniz...

Bu platform; işsiz gençlere yönelik olarak oluşturulmuştur. Amacı istihdamda fırsat eşitliği yaratmaktır.

İLETİŞİM FORMU

  • open panel
  • Show Icons

CHP Edremit İlçe Gençlik Kolu Başkanı “Gence Artı Projesi” İle İlgili Açıklama Yaptı – 16 Mart 2011

 

Cumhuriyet Halk Partisi Edremit İlçe Gençlik Kolu Başkanı Mehmet Kul, CHP Genel Merkezi tarafından hazırlanan Gence Artı Projesi ile ilgili olarak basın açıklaması yaptı.

Proje kapsamında Balıkesir’de gerçekleştirilecek olan eğitimler hakkında da bilgi veren Kul, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin ülkemiz gençliğinin işsizlik sorununu çözmek adına bir sorumluluk projesi olarak hayata geçirdiği GENCE ARTI projesi kapsamında 18 Mart 2011 Cuma Günü Balıkesir’de saat 10.00’da Otel Basri’de bir dizi eğitimler yapılacak.
Günümüz gençliğinin en büyük sorunu olan işsizlik sorununa çözüm üretmek adına yapılan proje, CHP Parti Meclisi Üyesi Aylin Nazlıaka liderliğinde yürütülmektedir. Projede işsiz gençleri çalışma hayatına hazırlamak için eğitimler verilecektir. Ayrıca oluşturulacak veri tabanı ile gençleri iş dünyası ile buluşturmak hedeflenmektedir” dedi.
Eğitimler kapsamında “İş Aramam Teknikleri”, “Hedefli Yaşam”, “İkna Yöntemleri”, “Kariyer Planlama”, “Olumlu Düşünce ve Motivasyon”, “İletişim Teknikleri” gibi başlıklar altında bilgilendirmeler yapılacağını söyleyen CHP Edremit İlçe Gençlik Kolu Başkanı Mehmet Kul, “Gençlere meslekler, sektörler tanıtılacak örnek alabilecekleri kişilerin hayatından örnekler verilecek.
Tüm katılımcılara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu imzalı katılım belgesi verilecek. Ayrıca katılımcılar arasından yapılacak çekiliş ile bazı gençlerimize burs ve staj imkanı sağlanacak.
Projeye katılan genç arkadaşlarımızın hayat boyu faydasını görecekleri bilgiler ve tecrübeler edineceklerine inanıyorum.
Projeye katılmak tamamen ücretsizdir. Partimiz ve Gençlik Kollarımız ulaşım masraflarını ve proje masraflarını üstlenmektedir. Katılmak isteyen tüm arkadaşlarımıza kapımız sonuna kadar açıktır. 18 Mart Cuma günü sabah saat 07.45’de CHP Edremit İlçe Örgütü önünden otobüs kaldırılacaktır” diye konuştu.
CHP’nin Türk gençliğinin kıymetini bildiğini vurgulayan Kul, “CHP iktidara geldiğinde iş konusunda, kariyer konusunda her Türk gencine hak ettiği hizmeti verecektir” dedi.
Kul, eğitime katılmak isteyen gençlerin CHP İlçe Örgütü’nü aramasının ya da katılım listesine ismini yazdırmasının yeterli olacağını belirtti

Körfez

© 2011 GENCEARTI
Genceartı | İstihdamda Eşitlik Yaratma Projesi