ÜYE GİRİŞİ

Beni hatırla

ÜYE OL

Şifreniz e-postanıza gönderilecektir.

GENCEARTI'ya hoşgeldiniz...

Bu platform; işsiz gençlere yönelik olarak oluşturulmuştur. Amacı istihdamda fırsat eşitliği yaratmaktır.

İLETİŞİM FORMU

  • open panel

CHP’den genç işsizlere destek – 26.04.2011

 

CHP Türk Siyaset Tarihi’nde daha önce hiç görülmemiş bir uygulamaya imza atarak gençlere iş kapılarını aralayacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) mitinglerine yeni bir boyut kazandırıyor. CHP miting alanlarında kuracağı “Genç Artı Çadırı” ile genç-lere; iletişim, CV hazırlama, mülakat, psikolojik danış-manlık ve iş danışmanlığı hizmetleri verecek. İlk olarak Samsun Mitinginde uygula-nan Genç Artı Çadırı ikinci olarak 30 Nisan tarihinde CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun miting yapacağı Hatay’da uygulana-cak. Uğur Mumcu Alanı’nda yapılacak Miting yerinde kurulacak olan bu çadırlarla, işsiz olan gençlerin iş bu-labilirliliklerinin arttırılması hedefleniyor.

Nazlıaka: Mitinglere yeni anlayış getirdik

CHP Parti Meclis Üyesi Aylin Nazlıaka, CHP Hatay İl Başkanlığı’nda yaptığı basın toplantısında, mitinglerde açılacak olan çadırlar hak-kında basına bilgi verdi. Öz-gürlüğün ve Umudun Ülkesi Herkesin Türkiye’si sloganı ile yola çıktıklarını belirten Nazlıaka, bu çerçevede miting alanlarında kurdukları çadırlarla 1946 yılından beri yapılan mitinglere farklı bir anlayış getirdiklerini söyledi. Ülkede yaşanan işsizlik soru-nuna çok önem verdiklerini belirten Nazlıaka, “miting-lerde kurduğumuz çadırlarda işsiz gençlere iş yaratmayı hedefliyoruz. Bu çadırların ilkini Samsunda yaptık ve çok olumlu sonuçlar aldık. Burada 6 bin gence eğitim sunduk. 120 kişiye burs, 117 kişiye staj imkanı sağladık ve burada eğitim alıp bize geri dönen 17 kişinin de işe başladığını öğrendik. Bu gelişmeler bize doğru yolda olduğumuzu göstermiştir” dedi.

30 Nisanda herkesi çadırlara bekliyorlar

Gençlerin yanı sıra yetişkin-ler içinde bir çadır kurduk-larını belirten Nazlıaka, “ikinci bir çadırımızda yetiş-kinlere yönelik olacak. Bu çadırda herkes; her konuda fikir beyan edebileceği gibi, nasıl bir başbakan ve nasıl bir Türkiye istediğini de dile getirebilecek. Samsun’da insanlar daha çok işsizlik üzerine konuşmalar yaptı. AKP Avrupa’nın en büyük 3. büyük büyüyen ekonomiye sahip olduğumuz söylüyor büyüme istihdama hiç yansı-mıyor tam tersine işsizlik giderek artıyor. Bunun da sebebi borçlanmaya endeksli bir büyümedir. Çadırlarımızı ziyaret eden herkes demok-ratik bir Türkiye nasıl oluru yaşayacaktır. Tüm gençleri, kadınları ve çocukları kendi-lerini ifade edebilmeleri için bu çadırlara bekliyoruz. Ayrı-ca herkese de sürpri-zimiz olacak” dedi.

Hatay Gazetesi

© 2011 GENCEARTI
Genceartı | İstihdamda Eşitlik Yaratma Projesi